Ravna Reka - Senjski Rudnik

Sve o prugama i vozilima uskog koloseka OSIM Šarganske 8

Moderator: asalat

Re: Ravna Reka Senjski Rudnik

Postby novajlija » 09. 06. 2009. 15:56 GMT +0000

dzzel@ wrote:Sve je kao na dlanu. Okno, crkva, zgrade za rudare. Na zadnjoj slici zgrada koja neodoljivo podseća na železničku.

download/file.php?id=10283&mode=view
Na ovoj slici se vidi zgrada DIT-a, Društvo inženjera i tehničara, kako reče jedan starina, kaže da je tu negde bila stanica za putnika.

Idemo dalje prema zadnjoj tački pruge:
IMG_2854.JPG
IMG_2855.JPG

alend wrote:Ovoj staroj razglednici je svakako ovde mesto.

Image

Na razglednici se vidi i dimnjak koji spominje dzzel@. Sdz361 davno nam je obećao nastavak
priče o lokomotivama nazivanim "šerpe" tj. lokomotive serije JDŽ 88, na ovoj pruzi. Samo da ga
podsetim!

To je nekada izgledalo tako, a danas:
IMG_2856.JPG
IMG_2858.JPG
IMG_2861.JPG

Eto toliko, nadam se da vas nisam podavio, ako sam bar malo uspeo da prenesem utisak kakav sam ja imao biće mi drago.
Primetio sam da mi nekoliko uočenih detalja, NEKAKO, nedostaje na fotka pa se nadam da ću ih ubrzo upotpuniti.
POZDRAV!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Više sreće nego pameti!!!!!!

http://www.youtube.com/user/stole802002
novajlija
Über-Mašinovođa

Re: Ravna Reka - Senjski Rudnik

Postby toni » 09. 06. 2009. 16:07 GMT +0000

dzzel@ wrote:*app* za reportažu. Nadamo se da će projekt “Senjski Rudnik, grad muzej industrijskog nasleđa” da prođe i da će ovaj kraj vrveti od turista. Nažalost propustili ste jedinstveni doživljaj da obiđete bivšu kafanu proleće koja se nalazi preko puta sadašnje postavke muzeja i njen neverovatan ambijent urađen kao rudarska jama. Deo kafane za ručavanje je bio urađen kao rudarska jama sa zidovima od uglja i pravom rudarskom podgradom. Kafana već mnogo godina ne radi ali nadamo se da će to uskoro da se promeni.

Ja sam u pomenutu kafanu bio pre dvadesetak godina sa sada već pok. Popadić Predragom iz Senja , poznatijem kao Dragan Pop (o.vozova u Ćupriji),tako da mogu reći da je uređenje i utisak EXTRA. E jedino sto se tada u ambijenat nije uklapala - konobarica. Što bi rekao jedan naš železničar, bila je lepa kao "obran vinograd". Parnu mašinu smo takođe obišli ali tada se nebismo usudili sigurno da probamo da se spustimo dole ili "provozamo" bez obzira na "doping" jer sam pogled naniže je strašan.
toni
Mašinovođa

Postby sdz361 » 09. 06. 2009. 18:59 GMT +0000

Odlična reportaža a vidim i da je društvo bilo dobro. Svaka čast.

dzzel@ je napisao:
Nažalost propustili ste jedinstveni doživljaj da obiđete bivšu kafanu proleće koja se nalazi preko puta sadašnje postavke muzeja i njen neverovatan ambijent urađen kao rudarska jama. Deo kafane za ručavanje je bio urađen kao rudarska jama sa zidovima od uglja i pravom rudarskom podgradom. Kafana već mnogo godina ne radi ali nadamo se da će to uskoro da se promeni.

Kafana radi tj. bar je radila prošlog leta kada sam ja obilazio muzej u Senjskom Rudniku. Zaista je jedna sala uređena potpuno kao jama i baš je interesantno tu sedeti.
sdz361
Mašinovođa

Postby novajlija » 09. 06. 2009. 19:01 GMT +0000

sdz361 wrote:Odlična reportaža a vidim i da je društvo bilo dobro. Svaka čast.

Pohvala sa vaše strane je čast. Društvo verujem da prepoznajete, onda znate i kakva je atmosfera bila.
POZDRAV!
Više sreće nego pameti!!!!!!

http://www.youtube.com/user/stole802002
novajlija
Über-Mašinovođa

Re: Ravna Reka Senjski Rudnik

Postby dzzel@ » 10. 06. 2009. 10:16 GMT +0000

novajlija wrote:Na ovoj slici se vidi zgrada DIT-a, Društvo inženjera i tehničara, kako reče jedan starina, kaže da je tu negde bila stanica za putnika.

U neposrednoj blizini je prolazila pruga, tačnije desno pored ograde nerenoviranog dela zgrade.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
dzzel@
Ložač

Postby ivanjz » 23. 08. 2009. 15:37 GMT +0000

Jedna stara fotografija Ravne Reka iz vremena okupacije Srbije u I svetskom ratu.

________Image

Rudarske barake, pruga koja vodi prema Senju kao i rudnik u pozadini lepo
se vide.
ivanjz
Kondukter

Previous

Return to Uski kolosek