Kad ce plata???????!!!!!

Sve ostalo vezano za temu "železnica" a ne može se svrstati u osnovne teme.

Moderator: voz

Re: Kad ce plata???????!!!!!

Postby Pendolino » 19. 11. 2014. 15:38 GMT +0000

Radnici državnih gubitaša dogodine bez plata
BEOGRAD, 19. novembra 2014. (Beta) - Ministar finansija Srbije Dušan Vujović izjavio je u sredu da javna preduzeća koja imaju gubitke, neće moći od 1. januara 2015. godine da isplaćuju plate zaposlenima.

"Postojaće neki rezervni novo plata na nivou budžeta, ali ne i plate koje danas postoje, koje su maksimizirane i gde zaposleni u pojedinim javnim preduzećima imaju od 20 do 30 odsto veće zarade od prosečnih plata u javnom sektoru ili plata u privredi", kaao je Vujović.

On je novinarima nakon predstavljanja "Bele knjige" Saveta stranih investitora rekao da će ta "anomalija" preduzeća koja prave gubitke i isplaćuju i do 40 odsto veće zarade od onih u privredi biti eliminisana od 1. januara naredne godine.

Kako je precizirao, sva preduzeća će biti praćena detaljno i država neće dozvoliti da se takve stvari sa isplatom većih zarada ponove.

"Očekujem podršku javnosti, jer je to racionalno upravljanje resursima", istakao je Vujović i dodao da nije u redu da samo jedan sloj gradjana podnosi teret reformi, a da drugi troše.

Vujović je kazao da se ta mera posebno odnosi na Srbijagas. "Od 1. januara Srbijagas neće više imati izgovor da zbog toga što mu ne plaćaju isporučeni gas, može da radi sve drugo", rekao je on.

Vujović je podsetio da će Srbijagasu biti omogućeno da normalno posluje i biće mu rešena pitanja dugovanja, zbog čega će država imati pooštrene kriterijume što se tiče poslovanja tog javnog preduzeća, koja će Srbijagas morati da ispunjava, kako bi mogao da isplaćuje plate zaposlenima.

http://www.beta.rs/default.asp?tip=article&kategorija=vestidana&ida=3154305&id&ime
"Dok Metro dođe u Beograd, mnogi će ga sačekati pod zemljom"
Napisao Duško Radović 1980.
Pendolino
Ložač

Postby Davor » 19. 11. 2014. 15:50 GMT +0000

Jedina anomalija u ovoj priči su oni: ministri, konsultanti i ostala ekspertska banda. *psovka*
malezeljeznice.net
Davor
Über-Mašinovođa

Postby Kendza » 19. 11. 2014. 17:30 GMT +0000

Da ne budemo toliki pesimisti, evo malo "lepših" vesti: http://www.danas.rs/danasrs/ekonomija/v ... _id=292666
Kendza
Kondukter

Postby Elmer Davez » 20. 11. 2014. 12:28 GMT +0000

Sad mogu da nas *Cenzura* i rade sa nama šta hoće,nema niko da štiti prava onih koji zaista rade,firma razvaljena do daske,korupcija je izjeda decenijama...Zašto ne kaže naša prepoštena Vlada koliki balast vuku oni koji rade na ŽS?Koliko nam je pre više godina "uglavljeno" bankarskih službenika na leđa koji,Bože moj,kao školovan "kadar"nemaju sigurno platu skretničara???

Ovo sad je bila samo proba,lako zagrevanje za pretstojeće razvoje situacije koje najavljuju:neće biti plata za gubitaše,bla,bla.Kako je moguće da smo mi prvi na tapetu kad se spomenu gubitaši kad je No1 gubitaš Srbija Gas koji prodaje nešto što ne proizvodi,da je No2 EPS koji ima armiju zaposlenih,puk direktora a prosek plata im je 80000din i svaki mesec ubiraju ogroman novac od naplate el.energije?Na ŽS prosek plata nije ni pola od gore pomenutog ali je kod nas na sceni "Na vuka povika-lisica meso nosi" sve orkestrirana sa nama "naklonjenim" medijima koji nas non-stop polivaju kantama fekalija.Ako je ŽS viška ovoj državi zašto ne proda celu firmu sa mrežom pruga?.Uzeo bi neko ozbiljan sigurno i doterao sistem za kratko vreme da funkcioniše kao sat.,Sistem koji je uništen je ove godine zaradio 100 milki evra što mu dođe 12 mlrd dinara a nije kraj godine,još će da bude prihoda i onda ispada da nam budžet daje više od pola para.
...Aj tink,diz iz bigining of bjutiful frendšip
Elmer Davez
Majstor Mašinovođa

Postby tasa621 » 20. 11. 2014. 14:38 GMT +0000

Elmer Davez wrote:Sad mogu da nas *Cenzura* i rade sa nama šta hoće,nema niko da štiti prava onih koji zaista rade,firma razvaljena do daske,korupcija je izjeda decenijama...Zašto ne kaže naša prepoštena Vlada koliki balast vuku oni koji rade na ŽS?Koliko nam je pre više godina "uglavljeno" bankarskih službenika na leđa koji,Bože moj,kao školovan "kadar"nemaju sigurno platu skretničara???

Ovo sad je bila samo proba,lako zagrevanje za pretstojeće razvoje situacije koje najavljuju:neće biti plata za gubitaše,bla,bla.Kako je moguće da smo mi prvi na tapetu kad se spomenu gubitaši kad je No1 gubitaš Srbija Gas koji prodaje nešto što ne proizvodi,da je No2 EPS koji ima armiju zaposlenih,puk direktora a prosek plata im je 80000din i svaki mesec ubiraju ogroman novac od naplate el.energije?Na ŽS prosek plata nije ni pola od gore pomenutog ali je kod nas na sceni "Na vuka povika-lisica meso nosi" sve orkestrirana sa nama "naklonjenim" medijima koji nas non-stop polivaju kantama fekalija.Ako je ŽS viška ovoj državi zašto ne proda celu firmu sa mrežom pruga?.Uzeo bi neko ozbiljan sigurno i doterao sistem za kratko vreme da funkcioniše kao sat.,Sistem koji je uništen je ove godine zaradio 100 milki evra što mu dođe 12 mlrd dinara a nije kraj godine,još će da bude prihoda i onda ispada da nam budžet daje više od pola para.

Slazem se sa tobom donekle,ali 100 000 000 je ogromna cifra koliko ja znam najuspesnija godina je bila 2007 sa prevezenom robom od 14 000 000 tona,a zarada je bila oko 50 miliona eu. jer se secam da je bilo u nekim novinama da je gubitas bio u prvih 10 sa zaradom u srbiji te godine,e sad nisam upoznat koliko je prevezeno robe ove i prosle god. ima tu prenaduvavanja cifara verovatno, mislim da nije prevezeno vise od 9 000 000 ton. Za plate treba obezbediti 18 000 x 300 eu.(koliki je prosek) oko 65 000 000 a gde su drugi troskovi odrzavanja: struja,voda,maziva,gorvo,registracija voznog parka,remont vagona i lokomotiva,cuvari ,vatrogasci, i da nenabrajam...Subvencija za 2015 godinu bice verovatno upola pa sad kako ce to da raspodele neznam ali neocekujem da ce da isplate 5,6 zarada maksimalno.Sada ce oni koji su vezani za saobracaj i koji posteno zaradjuju da ispastaju zbog nekoliko hiljada (NERANIKA) koji nikada nisu ni videli lokomotivu i nezanima ih sto nista ne rade i nemaju cak ni radno mesto,cak ni rano vreme,bitno je da ima platu!
tasa621
Kondukter

Postby cvijic » 22. 11. 2014. 5:27 GMT +0000

A gde su novci od dnevnih prihoda BGvoza kad on dnevno prevozi mnogo,mnogo putnika.Dovoljno zaradi za plate radnicima ZS.
cvijic
Über-Mašinovođa

Postby Pendolino » 22. 11. 2014. 9:43 GMT +0000

Ja sam cuo da ovi iz grada vise to ne placaju, od kako se promenila vlast.
Ne kazem da je tacno, ljudi svasta pricaju.
"Dok Metro dođe u Beograd, mnogi će ga sačekati pod zemljom"
Napisao Duško Radović 1980.
Pendolino
Ložač

Postby cvijic » 22. 11. 2014. 13:54 GMT +0000

Pendolino wrote:Ja sam cuo da ovi iz grada vise to ne placaju, od kako se promenila vlast.

Ja sam cuo da to ni Djilasova druzina nije placala. Remont tih garnitura za BGvoz koje je grad platio je namjesten posao novom vlasniku Sinvoza (blizak DS-u). I to sam cuo.
cvijic
Über-Mašinovođa

Postby tasa621 » 22. 11. 2014. 15:49 GMT +0000

cvijic wrote:A gde su novci od dnevnih prihoda BGvoza kad on dnevno prevozi mnogo,mnogo putnika.Dovoljno zaradi za plate radnicima ZS.

Pa koliko ja znam to je uracunato u sbvenciju od 100 000 eu. a to koliko zaradi BG-voz verovatno pokrije samo odrzavanje zarade neverujem da ima neka velika zarada.Armija od 18 000 je ogromna cifra,a nezvanicna cifra je da 1500 ljudi se vodi u ZS koji i nedolaze na poso i jos 2,3 hiljade koji nemaju rasporedjeno radno mesto,pa kad dodamo jedno 3,4 hiljada ljudi koji za prevoz prime po 6,7,8 hiljada dinara a koriste voz umesto autobuskog prevoza koji mu se placa.Ej pa samo prevoz radnika ZS godisnje kosta toliko da moze da kupi 2 stadlera 413/417 koji pristizu.O javasliku kod radnika i da nepricam kancelarije,radionice,depoi,zeleznicke stanice potrose stuju koliko ne potrose el. lokomotive za celu godinu,radiatori,grejalice,klime,cak i kaloriferi na sve strane,a prozori sirom otvoreni da se luftiraju ALO pa jel se tako i kod kuce ponasate?Podhitno mora da se radi restruktuiranje firme ili ode u propast :S
tasa621
Kondukter

Postby Politikolog » 22. 11. 2014. 17:18 GMT +0000

cvijic wrote:
Pendolino wrote:Ja sam cuo da ovi iz grada vise to ne placaju, od kako se promenila vlast.

Ja sam cuo da to ni Djilasova druzina nije placala. Remont tih garnitura za BGvoz koje je grad platio je namjesten posao novom vlasniku Sinvoza (blizak DS-u). I to sam cuo.

Sinvoz je tad kad je radio remont garnitura za grad Beograd bio ponovo u rukama drzave, nakon raskinute privatizacije! A pre toga je bio u rukama coveka koji je bio blizak sa DSS-om ili NS - zaboravih kome tacno, ali i on je ucestavo u onom Sarancicevom projektu 1000 vagona, koji se naravno zavrsio raznim malverzacijama stetnih po ZS...
Kakva drzava, takva i zeleznica...
“Bolje ispasti budala, nego iz voza.”
Politikolog
Über-Mašinovođa

Previous

Return to Razno